Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte.
(Po-Čt 9-17, Pá 9-15)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 499,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
 
 
 
 
 

 1. Úvod
 2. Zajímavosti a informace
 3. Výcvik psa - obojky a ploty
Výcvikové elektronické obojky a nevidetelné ploty

Jak na výcvik Vašeho pejska

Mnoho majitelů si pořídí pejska protože mají rádi zvířátka a pejsek je první přirozená volba patřící do úplné rodiny. Pejsky si pořizujeme protože chceme mít domácího mazlíčka a nebo také na hlídání domu. Po počátečním nadšení všech rodinných příslušníků a vypiplání štěněte v dospívajícího pejska si najednou uvědomíme, že náš pejsek nás nějak neposlouchá a vůbec se chová tak jak bychom nechtěli. Důvody mohou být různé, nezkušenost, nedostatek času, nebo nedostatek trpělivosti  k získání poslušnosti Vašeho miláčka.

Jak tedy zvládat výchovu a cvičit jej rychle, efektivně a účinně. Elektronický výcvikový obojek DOGtraced-control Vám tento nesnadný úkol umožní rychle a snadno a to i v případech zcela beznadějných.  DOGtracese sestává z vysílače a obojku.  Dálkové ovládání podobné televiznímu ovládači Vám dovolí předávat signály a cvičit na relativně velkou vzdálenost od 200m až po 1600m. Výrobce zaručuje s vyšší cenou i lepší kvalitu, ovladatelnost a uživatelský komfort společně s pestrou nabídkou funkcí, které jsou navrženy na základě chovatelských zkušeností pro nejnepředvídatelnější situace a pro jakéhokoli pejska.

Modely všeobecně využívají kombinací impulsů, světla, zvuku, vibrace, booster v různých kombinacích jak na základě rasy a velikosti psa, tak i na základě potřeby úrovně výcviku pejsků. Každá z těchto funkcí má důležitou funkci a je na Vás a Vašich potřebách a také pejskovi, jak tyto možnosti budou využity. Tady platí přímá úměra, že cena roste s kvalitou a funkcemi.

 

Může toto výcvikové zařízení škodit?

Na rozdíl od minulosti, kdy tato oblast nebyla kontrolována došlo k zásadnímu posunu v technické dokonalosti a stanovení norem.

V ČR tuto oblast monitoruje Český kynologický svaz a její Ústřední komise vydala stanovisko pro ochranu zvířat k používání obojků s elektrickým výbojem, ostnatých obojků a stahovacích obojků bez mechanického omezení úplného zatažení smyčky u psů dne 23.2.2006.

Toto stanovisko je aktualizací Stanoviska Ústřední komise pro ochranu zvířat k používání elektrických, ostnatých a stahovacích obojků bez mechanického omezení úplného zatažení smyčky, které bylo schváleno Ústřední komisí pro ochranu zvířat na 81. zasedání dne 31.5.2005.  Důvodem změny stanoviska je nový pohled Ústřední komise pro ochranu zvířat na používání obojků s elektrickým výbojem při výcviku psů. Tyto tzv. elektronické obojky prošly v posledních 8 - 10 letech bouřlivým technickým vývojem a nemají již téměř nic společného se svými předchůdci, které používaly mnohem větší intenzitu elektrického proudu a zcela, nebo téměř zcela, postrádaly jakékoli regulační prvky.

Z důvodů ochrany zvířat a sjednocení standardů byla založena Mezinárodní asociace výrobců elektronických obojků (ECMA), která se touto problematikou důkladně zabývá, a kromě vlastního výzkumu rovněž zadává studie odborným a vědeckým pracovištím. Dnešní moderní výrobky od renomovaných výrobců, sdružených v ECMA, plně respektují šetrné zacházení se zvířaty, a jejich použití v mnoha případech napomáhá nahradit některé tradiční metody výcviku psů, které mohou být ke zvířatům mnohem méně ohleduplné. S používáním výrobků, které nesplňují technické standardy požadované ECMA, nebo jsou dokonce vyrobeny svépomocně, Ústřední komise pro ochranu zvířat ovšem nadále nesouhlasí. Podobná změna stanoviska se týká i tzv. elektronických ohradníků pro psy, které šetrným způsobem udržují zvíře ve vytyčeném prostoru a zabraňují jeho úniku. Při použití zařízení tohoto typu je však nutný, alespoň v prvním týdnu po instalaci, bedlivý dohled chovatele. Může totiž nastat situace, že zvíře přes varovný impuls ohradník překoná a zařízení mu pak paradoxně brání v návratu do původně vymezeného prostoru. Velmi vhodné je i vizuální zvýraznění jinak neviditelné linie ohradníku, např. barevnou páskou."

V naší nabídce najdete pouze výrobky splňující požadavky ECMA.

 

Potřebujete protištěkací obojek (d-mute)

Mnoho majitelů pejsků se potýká po odchodu z domu, či bytu s nadměrným zvukovým projevem svého mazlíčka. I pejsci trpí samotou, klaustrofobií či jinými fobiemi a snaží se toto nějak kompenzovat nebo přivolat pomoc. Pomoc však nepřichází ale příchází soused a stěžuje si na Vašeho “nevychovaného“ mazlíčka.

Zde přichází řešení v podobě protištěkacího obojku, který se automaticky aktivuje při hlasitých projevech Vašeho pejska. Jakmile je aktivován vydá poprvé zvukový signál, který při opakovaném štěkání přidá malý elektrický impuls jehož intenzita se progresivně zvětšuje úměrně s hlasitostí projevu pejska. Jakmile následuje pauza ve štěkání přístroj automaticky přepíná do pohotovostního režimu a výchovný cyklus Vašeho mazlíčka se opakuje, tedy začíná zvukovým signálem.

Nastavení citlivosti, časové prodlevy reakce přístroje závisí jen na majiteli a znalostech povahy pejska.  Technologie výroby tohoto přístroje je založena na mikroprocesorové technologii, jeho snadného použití a komfortních funkcích. Vyroben proti snadnému opotřebení, jednoduše, vodě odolný.  Pro elegantní provedení a jednoduchost použití a také malou hmotnost je vhodný pro široký výběr pejsků. Je jen na Vás aby jste zvážili, zda je to Váš pejsek, který tento obojek potřebuje.

 

Výcvik pejska snadno a rychle (d-control)

Výcvikový obojek je ideální prostředek pro progresivní výchovu a výcvik Vašeho pejska a je vyroben a přizpůsobitelný pro jakéhokoli pejska a možné situace. Obojek je vhodné začít používat od asi šesti měsíců stáří štěněte k základním povelům jako „sedni“, „zůstaň“, „lehni“  podobné jednoduché povely.

Jak bylo uvedeno výše jedná se o kombinaci podnětů ve formě impulsu, světla, vibrace, zvuku, booster a jejich vyvolání v momentu, kdy chcete,  aby Váš pejsek reagoval na povely nebo aby neprováděl něco nedovoleného. Použitím podnětů od nejemnějších po výrazné (zvukové – elektrické impulsy), vytvoříte spojitost těchto impulsů s provedením požadovaného povelu nebo upozornění pejska na činnost kterou nechcete provádět. Pokud chcete aby Váš pejsek porozuměl co znamenají jednotlivé signály, nebo impulsy, musíte je používat ve spojitosti s aktivitami ve stejný okamžik, kdy Váš pejsek provádí činnost na kterou chcete upozornit. Jakmile si Váš pejsek vytvoří tuto spojitost na zvukové signály můžete přejít na elektrické impulsy, které jsou pejskovi předávány pomocí dvěma elektrodami umístěnými na obojku v délce od jedné sekundy až po sekund osm, což je maximální doba při držení stisknutého tlačítka. Doporučujeme používat kratších intervalů. Existují samozřejmě i plemena nebo jednotliví pejsci, kteří mají od mládí nezvladatelnou povahu a běžné metody výcviku selhávají. Může to být kombinací několika příčin od nedostatku času majitele na provádění výcviku nebo nedostatkem zkušeností až po skutečně nezvladatelné povahy pejska v kombinaci s nemožností  svěřit Vašeho pejska do rukou ryzích profesionálů. Zde jde kvalita ruku v ruce s cenou, kterou si profesionál účtuje za jednu hodinu výcviku, která začíná někde na 500 Kč/hod. Při absenci financi je tedy hodným řešením zakoupení tohoto výrobku kdy se finanční prostředky do jeho koupě několikanásobně zhodnotí a Vy osobně budete mít dobrý pocit z výchovy pejska a získáte pevnější vzájemný vztah.

 

Neviditelný plot pro Vašeho tuláka (d-fence)

Máte-li doma tuláka který rád vyráží na cesty bez povolení majitele,  nebo případ, kdy plody zahrady sklízí někdo jiný, či plavce ve Vašem bazénu je neviditelný plot skvělým řešením.

Neviditelný plot je tvořen vysílacím generátorem, anténním drátem a obojkem. Jen tyto prvky omezí pohyb Vašeho pejska v daném prostoru aniž by přišel o svobodu pohybu, která je nezbytně spojena při použití jakéhokoli obojku a řetězu.  Automatickou aktivaci provádí jednočipový procesor při přiblížení se pejska k hranici stanoveného prostoru.  Stanovení prostoru, vzdáleností od hranice a způsob výstrahy je možno jednoduchým způsobem nastavit. Výstrahou se rozumí zvukový signál, nebo elektrický impuls předávaný pomocí obojku. Ke zprovoznění systému je nutno prostor vymezit nepřerušenou smyčkou drátu přičemž ten může být volně položen, zakopán nebo připevněn k plotu. Zařízení je vhodné pro všechny typy terénu a díky ergonomickému designu obojku a jeho nízké hmotnosti je možno tento použít i pro rasy pejsků s malým vzrůstem a hmotností. Obojek je kompaktní , vodě odolný a počet pejsků v rámci jednoho vysílacího generátoru není omezen. Je nutno pouze zakoupit potřebný počet obojků.

Pokud potřebujete aby v tomto vymezeném prostoru bylo místo volného průchodu, navinete okolo vymezovacího drátu tzv. odchozí drát a vlivem zkroucení vodičů kolem sebe dojde k vyrušení emitovaných vln a pes může tímto místem volně procházet.

 

Čeho můžete dosáhnout s obojky DOGtrace

 • chůzi u nohy bez vodítka
 • spolehlivému přivolání (povely „ke mně“, „k noze“)
 • přerušení nežádoucí činnosti („fuj“, „nesmíš“)
 • odnaučení zlozvyků při každodenním soužití s lidmi, např. braní potravy ze stolu, skákání na lidi, hrabání, nežádoucí štěkání apod.
 • preciznímu docvičení prakticky každého cviku, kdy jej pes musí vykonat stejně přesně a spolehlivě, jako by byl na (až stovky metrů dlouhém!) vodítku – přičemž je odstraněna nežádoucí závislost na šňůře, kterou pes velmi dobře pozná a přizpůsobuje jí své chování
 • odnaučení pronásledování zvěře a vzdalování se od svého pána v přírodě – a tím vystavování se problémům a nebezpečí s tím spojených, tedy řešení, přinášející větší svobodu pro Vašeho psa, který se nyní může pohybovat zcela volně i tam, kde by to jinak nebylo možné nebo bezpečné
 • speciálním činnostem a povelům pro služební, lovecký, sportovní nebo jiný výcvik
 • použití přímo při lovu pro komunikaci se svým psem
 • řadu dalších činností a využití, které majitel tohoto přístroje při každodenním soužití se psem sám rychle objeví

 

Všeobecné vlastnosti výcvikových zařízení:

 • dokonale vodotěsný přijímač
 • v přijímači je zabudovaný magnetický systém ON/OFF - zapnutí či vypnutí přijímače se tedy provádí pouhým přiložením vysílače k přijímači.
 • kontrola stavu baterií u přijímače i vysílače
 • samostatné tlačítko pro vysílání zvukového signálu
 • volitelné nastavení úrovně korekčního impulsu
 • životnost baterií se pohybuje od 6 – 12 měsíců v závislosti na používání
 • podsvícený LCD displej pro zobrazení výše korekčního impulsu, vysílání a vybití baterie (není pouze u modelů d-control EASYsmall a d-control EASY)
 • možnost používat pro výcvik dvou psů najednou – je zde tlačítko na přepnutí psa 1 a 2 (neplatí u modelů d-control EASYsmall, EASY, 430, 630, 1030 a 1630)
 • možnost tkaného nebo plastového řemene v různých délkách i barvách
 • výcvikové sady mají dosah 200 – 1600m (dle modelu)
 • možnost externího ovládání dálkového vysílače (one touch) – součástí modelů 610, 1010 a 1610
 • u každé výcvikové sady jsou hned dva druhy elektrod (pro dlouhosrsté či krátkosrsté psy)
 • u vysílačů je klips pro zavěšení na opasek
 • všechny přijímače mají rozměr 62x42x30mm a váží 56g
 • impuls, světlo, zvuk

  Familydogs.cz je internetový obchod s chovatelskými potřebami a krmivy pro Vaše mazlíčky.

  O provoz e-shopu se stará již desátým rokem náš tým. Získali jsme certifikát Heureka „Ověřeno zákazníky“ a snažíme se abychom Vám mohli co nejlépe pomoci a poradit s výběrem zboží.

  Kontakty
  (Po-Čt 9-17, Pá 9-15)
  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
  Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.