Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte.
(Po-Čt 9-17, Pá 9-15)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 499,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
 
 
 
 
 

  1. Úvod
  2. Zajímavosti a informace
  3. Recenze výcvikových obojků
Recenze Výcvikových obojků, obojků proti štěkání a neviditelných plotů

Ohlasy na d-control

Velmi krásný příběh pana Ing. Kopřivy z 8.4.2009, který s jeho souhlasem zveřejňujeme také u nás, jelikož by mohl v mnohém pomoci také méně zkušeným chovatelům

Stránky o psech z Měnína

Musím přiznat, že až do března jsem o elektronických výcvikových obojcích nevěděl téměř nic. Pro cvičení mích psů jsem o něm nikdy neuvažoval, protože jsem neměl problém s poslušností. Nejdůležitější povel přivolání mí psi vždy, i za zhoršených podmínek, zvládali velmi dobře. Stačilo zvýšit hlas a holky více či méně ochotně přiběhly.

Bohužel to neplatí o Mexi. Ta když uvidí zajíce, přestane vnímat a naprosto ji ovládne lovecký pud. Nereaguje na nic a věnuje se jen pronásledování zajíce. Pokud vám bude někdo tvrdit, že rotvajler nemá nebo téměř nemá lovecký pud, tak mu nevěřte. Během ledna a února se situace, tak zhoršila, že vycházky už pro nás nebyly radostí, ale utrpením. Na vodítku být stále nemůže, a když ji člověk pustí, je hodná a poslušná do té doby, než spatří něco, co by mohla pronásledovat.

Taková neposlušnost je samozřejmě nevýchovná a zároveň nebezpečná. Pokud si při pronásledování pes neublíží (např. chrt je schopen si uhnat infarkt), hrozí mu nebezpečí od aut a myslivců. Nehledě na to, že se může nadobro ztratit.

Jeden den mi došla trpělivost a rozhodl jsem se do elektronického výcvikového obojku investovat. Vybral jsem si D-control EASY+ od firmy DOGtrace za cca 3000Kč a za týden jsem jej měl doma. Obojek se vyrábí v Česku a můžete si ho tady nechat i pozáručně opravit, či dokoupit náhradní díly. Obojek je kvalitně vyrobený a vodotěsný. Nabízí 6 stupňů intenzity impulsu a akustický signál. Dosah 200m v přehledném terénu. V balení také dostanete kvalitní instruktážní DVD s ukázkou ovládání a výcviku základních povelů.

Pak přišel ten velký den, kdy jsme Mexi obojek nasadili. Nesmíte ho však použít hned, aby si pes nevytvořil spojitost mezi obojkem a elektrickým impulsem. Obojek nasazen ..... , tak jdeme ...... Po několika minutách Mexi spatřila na poli zajíce. Vy starovala za ním plným tryskem a začala s pronásledováním. Zkouším stisknout stupeň 3 (pouze impuls). Mexi to na chvilku zastavilo. Trochu si poskočila do strany, ale běží dál. Tak tedy trojku chvíli podržím (vždy je lepší tlačítko chvilku podržet, místo impulsu). Mexi se zastavuje a na zavolání přibíhá. Naše první vítězství.

V následujících dnech se Mexi pokusila honit zajíce ještě několikrát a museli jsme použít až stupeň 5 (u každého psa je jeho reakce a potřebný korekční impuls individuální a právě Mexi má práh bolesti vysoko).

Nyní Mexi zajíce pouze pozoruje (tak jak je vidět na fotce), ale nevystartuje za nimi, ani když jí proběhnou téměř před nosem. Nedávno na procházce jsme měli Mexi asi 20m před sebou. Najednou se zastavila a upřeně na cosi hleděla. My jsme objekt jejího zájmu neviděli, protože nám bránily stromy. Za chvilku se zpoza nich vynořili dva zajíci a mířili k Mexi. Hopsali vedle sebe, pravděpodobně byli na rande J. Mexi si vůbec nevšimli. Už jsem si myslel, že do Mexi snad narazí, že to jsou nějací zaječí kamikadze. Mexi jim stála v cestě jako skála. Svoji chybu si uvědomili asi 3m od našeho černého pantera. Zastavili se a rozprchli se každý na jinou stranu. Mexi zůstala stát a koukala se za nimi. Následovala velkááááá pochvala. Za poslední týden jsem nemusel elektrický výcvikový obojek, při setkání se zajícem, použít a na přivolání mi stačí akustický signál.

Myslím, že elektronický výcvikový obojek, v rukách duševně zdravého a zralého jedince, který o výcviku psů něco ví, je výborná pomůcka, která vám dovolí psa usměrnit i na velkou vzdálenost. Pes si po té může vždy vybrat, buď zajíce honit nebudu, nebo ano, ale dostanu nepříjemný elektrický impulz, který mě stejně zastaví.

 

Dopis č. 2

S Vaším elektronickým výcvikovým obojkem jsem velmi spokojen, protože mi rychle vyřešil problém s přivoláváním mé dvouleté fenky R. Ridgebacka. Doposud se nám to nedařilo ani s pomocí cvičitele, přesto, že jsme vyzkoušeli snad všechny možné způsoby a triky. Nakonec jsme museli zvolit kompromis, naučit ji i na dálku zalehnout na ZASYKNUTÍ a až potom ji přivolat povelem KE MNĚ nebo K NOZE. Po dvoutýdenním používání Vašeho výcvikového obojku jsme toto mohli vynechat a fenka chodí na přivolání okamžitě a reakce na ostatní povely, které již plnila dříve dobře, se ještě zlepšila. Přitom jsem během této doby převážně používal zvukový signál a el. impuls jsem použil asi jenom 20x. Nyní jej nepoužívám vůbec a zvukový signál jsem použil pouze jednou, když jsme potkali v lese při povelu VOLNO na vzdálenost 10m srnu. Fenka se na povel okamžitě vrátila. Teprve nyní si vychutnávám procházky s pejskem v sídlišti i lese, bez nervozity a strachu. Božský pocit.

El. výcvikový obojek vřele doporučuji všem, kteří mají problém s poslušností pejska, nebo chtějí zefektivnit jeho výcvik.

Jelikož na procházkách potkávám mnoho 'pejskařů', kterým by Váš obojek pomohl, dávám Vám pro tuto část dopisu, včetně své e-mail adresy svolení, k případnému použití na Vašich stránkách.

 

Dopis č. 3

Dobrý den,
zhruba před rokem jsem koupil Váš výcvikový obojek D-control a jsem s ním velice spokojen. Díky němu jsem naučil naši temperamentní fenku ohaře klid před zvěří a tak už nehrozí, že by za zajícem vyběhla na silnici (jak se to stávalo dříve).

Čas od času se ale zapomene a za zvěří vyběhne. Když se tak stane, musím obojek znovu použít, abych jí připomenul, že na povel 'down' se má zalehnou bez ohledu na to jak lákavé je pronásledování zvěře. S obojkem chodíme ven pravidelně, ale používám ho teď už jen výjimečně.

S obojkem jsem opravdu spokojen a jsem rád, že jsem při výběru dal přednost Vám před zahraničními výrobky.

S pozdravem Petr Čupa


Dopis č. 4

Dobrý den,
chtěl bych Vám poděkovat za Vaše zařízení d-control 1000, které jsem u Vás před časem zakoupil….. Se systémem jsem maximálně spokojen!!! Za dva dny jsem mého psa dokonale naučil FUJ tak, že dnes pes na tento povel od čehokoliv odskočí či okamžitě z tlamy obloukem vyplivne! Přivolání „KE MNĚ“ jsme také vyladili na jedničku - dnes již jen občas „pípám“, když je pes moc daleko a nechci „řvát jako na lesy“ nebo mu vyšlu jen lehkou korekci, když pes „dělá že nechápe“ … hlavně je to ale JISTOTA, kterou jsem při procházkách nikdy neměl!!!! V případě potyčky s jiným pejskem (a náš pes – Bandog čeká jen na jedno zavrčení protistrany a pak už je to rychlé) … tak v případě, kdy na psa nedosáhnu, celou situaci vždy zachrání tlačítko BOOSTER. Dnes už jsme ale tak daleko, že i v případě protiútoku na psa či jiného „nepřítele“ jej zastavím jedním povelem! Pejsek ví, že pak následuje nepříjemný pocit na krku a že to je stejně zbytečné … J. Navíc jsme schopni trénovat i se zvěří - mohu si dovolit vyslat psa za zajícem, aby se proběhl (myslivci prominou …), kterého vím, že nikdy nedožene a po 50-ti metrech ho přivolám zpět, aniž bych musel použít korekční impuls! Stačilo párkrát aby pes věděl, že i na 100 metrů je v dosahu!!! A dnes i v případě, že silně fouká a pes neslyší nebo možná dělá že neslyší, tak jen stačí pípnout a na korekci už ani nedojde …. J. Jelikož máme ještě jednoho pejska, se kterým chodí na procházky manželka, zakoupili jsme si ještě výcvikový systém d-control EASY. Pokud jde tedy na procházku manželka sama, jen se svým pejskem, bere si s sebou výcvikovou sadu d-control EASY. Pokud jdu na procházku já, beru oba psy, a v tom případě sahám po výcvikové sadě d-control 1000, ke které máme „připárovaný“ také přijímač z výcvikové sady d-control EASY. Je to velmi praktické a je to určitě dobrý tip také pro ostatní zájemce o tyto výcvikové sady!

S přátelským pozdravem Ing. Michal Matoušek


Dopis č. 5

Dobrý den,
včera jsem po kolegovi poslala do Němčic svůj výcvikový obojek Dogtrace Easy Small. Naštěstí byl 'porouchaný' jen mou nepřílišnou šikovností při spárování vysílače a přijímače, kterou jsem i přes Vaši telefonickou podporu neprovedla správně. Mohu tedy používat obojek na svého psího miláčka dále. Jen bych Vám chtěla napsat, že Váš výrobek je jediný z výcvikových obojků na trhu, které jsem zatím vyzkoušela, který funguje tak jak má. Můj Skoroknírač je povahy velice svobodomyslné, často má na svévolné vzdalováníse svůj názor, diametrálně odlišný od toho mého. Nemá pud sebezáchovy, když mu 'rupne v kouli', běží a běží a běží a je mu jedno kam. Proto jsem si Váš obojek pořídila, abych ho mohla zastavit. Většinou už hezky reaguje na pouhé pípnutí v krabičce, ale už se mi několikrát stalo, že jsem byla nucena použít i impulz, když se řítil směrem do křižovatky nebo tak. Můj pes, ač kříženec, má základní zkoušky ovladatelnosti a stále docházíme občas na cvičák, prospívá nám to oběma. Patříme tam již k inventáři, začínám s ním pátý rok. Opravdu, u něj se dá ta vychovanost vysvětlit 'lety dřiny a odříkání'. Ničilo mne, že jsem pořád uvázaná na druhém konci vodítka a chtěla jsem se se svým psem i normálně procházet, dopřát mu volnost. Byla jsem první, kdo začal u nás na čvičáku Váš výcvikový obojek používat, už jsme si s ním (ani cvičitelé) nevěděli rady, pořád v něm ten svobodný duch vítězil a nechtěla jsem riskovat, že způsobí někde dopravní nehodu nebo něco podobně fatálního. Ve srovnání s tímto nebezpečím je občasný elektrický výboj (použila jsem vždy maximálně 1. stupeň) do krku neposlušníka tolerovatelnou záležitostí, ať si říkají někteří ochránci zvířat, co chtějí. Samozřejmě, pokud by tento nástroj dostal do ruky magor, který chce zvíře týrat, tak by to byl průšvih. Naštěstí, zatím si pes nevšimnul, že ovládání nefunguje. Takže bych možná mohla začít používat i atrapu, kterou vyrábíte - ale člověk nikdy neví, kdy bude potřebovat pomoc 'naostro'. Takže závěrem - Vaše výrobky doporučuji i známým, kteří mají podobný problém. Úspěšný rok 2012 přeje

Edita Smotlachová, Hradec Králové


Ohlasy na d-mute

Chtěl bych vám velmi poděkovat za to, co vyrábíte a popřát vám hodně úspěchů do budoucna!

Nebýt vaší firmy a vašich výrobku, měl bych velký a neřešitelný problém se psem.

Přede dvěma měsíci jsem si u vás zakoupil obojek proti štěkáni d-mute. Psa jsem odnaučil výt naprosto perfektně. Je klid. A stačilo k tomu jen tolik impulsů, že bych je spočítal na prstech jedné ruky. Za to vám velmi děkuji. Děkuji i za vynikající přístup k zákazníkovi ze strany vašich zaměstnanců, kteří mi vždy vyčerpávajícím způsobem zodpověděli všechny mé dotazy. A nebylo jich málo.

Souhlasím se zveřejněním tohoto dopisu.

Tomáš Bublík


Ohlasy na d-fence

 

Dopis č. 1

Váš neviditelný plot d-fence vyřešil naše problémy nad mé očekávání. Máme dva Německé ovčáky – fenku a psa. Měli jsme s nimi neustálé problémy – máme velmi nepříjemnou a zlou sousedku a té vadilo, že na ni naši psi za plotem štěkají a skáčou jí na plot a schválně je ještě i dráždila. Došlo to až tak daleko, že nám na našem Městském úřadě nařídili mít psy zavřené ve výběhu a mít je puštěné jen v naší přítomnosti. Jelikož sousedka vyhrožovala i jejich otravou, museli jsme toto opatření i přes naše protesty učinit….

Instalací neviditelného plotu se však vše vyřešilo! Drát jsme umístili tak, aby se oba mohli přiblížit k plotu max. na 5m, což byla v našem případě dostatečná vzdálenost. Trvalo necelý týden než oba pochopili, že pokud jim začne obojek pípat, dál už nesmí jít….

Myslím, že by za tento výrobek rádi poděkovali především oba naši pejsci, jelikož již nemusí čekat, až je přijde na zahradu někdo „hlídat“, ale mohou si vychutnávat pohyb 24 hodin denně! Děkujeme.

Souhlasím se zveřejněním mého příběhu na Vašich internetových stránkách.

Jana Puldová

 

Dopis č. 2 (na d-fence)

S Vámi vyráběným neviditelným plotem d-fence jsem příjemně překvapen a velice spokojen. Mám totiž již 3-letého Dobrmana, který je nesmírně bujný a dosti temperamentní, až se po mé chybě naučil skákat nejprve přes kovová vrata a později i přes 1,5m vysoký drátěný plot. Ve vsi způsoboval mnoho nesnází, neboť se zaměřil na chytání slepic. Od známého, který mi psa cvičil pomocí elektronického obojku, jsem se dozvěděl o Vašem výrobku, neviditelném plotu d-fence, který jsem okamžitě zakoupil a nainstaloval….

Od té doby nemám se psem pražádné problémy. Ihned se naučil respektovat výstražné pásmo i když vím, že se dostal i do korekčního pásma a dostal i pár korekčních impulsů. Dnes již perfektně respektuje své teritorium i další, smyčkou ohraničené, oblasti (záhony květin, zeleniny apod.). Nepřitahují ho již ani otevřená vrata. Ví, co by ho tam čekalo a tak jde raději na své místo.

Po půl roce používání Vašeho d-fence jsem s ním nesmírně spokojen a to nejen proto, že pomáhá při ovládání a výchově psa, ale i proto, že jej mohu snadno nainstalovat - návod k jeho použití je totiž velmi srozumitelný i takovému laikovi jako jsem já a dále také proto, že nevyžaduje téměř žádnou údržbu.

Dnes jsem již přesvědčen o tom, že i kdybych neměl svůj pozemek oplocený a používal bych Váš výrobek d-fence, že by pes tento prostor neopustil.

Souhlasím s tím, aby jste můj dopis použili pro internetové stránky Vaší firmy.

Ještě jednou za vše děkuji. S úctou Jiří Hlaváček, Bystřice

Familydogs.cz je internetový obchod s chovatelskými potřebami a krmivy pro Vaše mazlíčky.

O provoz e-shopu se stará již desátým rokem náš tým. Získali jsme certifikát Heureka „Ověřeno zákazníky“ a snažíme se abychom Vám mohli co nejlépe pomoci a poradit s výběrem zboží.

Kontakty
(Po-Čt 9-17, Pá 9-15)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.